prev
next
Dlaczego warto wybrać konsultację psychologiczno-pedagogiczne. Uzyskasz większą zdolność własną w rozwiązywaniu problemów rodzinnych.
Większą satysfakcję w procesie rozwoju w rodzinie; Poprawisz zdolności w budowaniu relacji, poprzez rozwój inteligencji emocjonalnej i rodzicielskiej; Skuteczne wywieranie wpływu na członków rodziny; Poprawisz zdolności negocjacyjne w kontekście restrukturyzacji rodziny; Efektywniej zaczniesz budować relacje w rodzinie w wymiarze praktycznym i etycznym; Poprawisz sprawność w budowaniu swojej pozycji i autorytetu w rodzinie; Zdobędziesz umiejętność skutecznej komunikacji w rodzinie.
Rola rodzica wymaga
gotowości
do skutecznych negocjacji rodzinnych - czyli takich, w wyniku których
obie strony zyskają długoterminowe i trwałe wartości. Aby je osiągnąć, trzeba
przystąpić do negocjacji rodzinnych.
Wkraczanie do strefy bez leków A wszystko po to by zarządzać osobami z którymi nie mamy porozumienia. Najtrudniej rozmawia się osobami, które zawsze stoją w opozycji – negują to, co inni mówią, ignorują informacje zwrotne i ciągle komentują. Najczęściej, źródłem tych zachowań jest chęć okazania własnej siły.
Jak sobie radzić z takimi osobami?
Przygotuj wszystko perfekcyjnie, a jeśli danego dnia nie czujesz się wystarczająco silny, odłóż przekazanie słów krytyki. Musisz być pełen wiary w siebie, więc starannie wybierz termin. Ta osoba jest twarda, zawsze pewna swego, więc jej wszystko jedno, rozpęta bitwę w ułamku sekundy, jeśli uzna, to za własny cel. Trzeba być gotowym na to, że spróbuje odpłacić pięknym za nadobne. Zarzuci wszystko, co jej przyjdzie do głowy – tylko po to, by poczuć, że tylko jej zdanie się liczy.
Sesje spotkań psychologicznych, pedagogicznych i prawnych.
W ramach
programu, diagnozujemy rodzinę poprzez określenie jej kompetencji, możliwości
zdobywania informacji, wiedzy i umiejętności, postaw i świadomości. Wspólnie z
rodzicami omawiamy sposób realizacji planu rodzicielskiego.
Negocjacje Rodzinne
Kolejnym problemem jest zakres porozumienia rodziców co do sposobu porozumiewania się i w sprawach opiekuńczo-wychowawczych swoich dzieci. Określenie zgody władzy rodzicielskiej obojga rodziców do wszystkich składowych w planie rodzicielskim. Analizując potrzebę opiekuńczo-wychowawczą, która dokonuje rozstrzygnięć umów porozumienia rodziców wyłącznie na podstawie dobra dziecka.
Każdy z nas ma swoje wartości, nawyki,
przyzwyczajenia. Postrzegamy sprawy według tego, jacy jesteśmy. Są one
wyznaczane przez twoje wartości, twoje wrażenia przyzwyczajenia. Nie ma pary
ludzi, którzy maja te same doświadczenia. Jeżeli chcesz przekonać innych,
musisz poznać rzeczywistość widzianą oczami drugiej osoby.
Konsultacje w sprawach rodzinnych
Pierwsze spotkanie jest konsultacją, wsparciem, zrozumienie sytuacji, która jest powodem zgłoszonego problemu. Zebranie w bezpośredniej rozmowie najważniejszych informacji pozwala zdecydować, czy jest potrzebna pomoc, a jeśli tak, to jaka i w jakiej formie. Spotkanie kończy się wspólnym ustaleniem dalszego trybu postępowania.
Sporządzenie planu rodzicielskiego zawierające formę porozumienia rodziców o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej.
Podstawowym odniesieniem do potrzeb rodziny jest porozumienie rodziców o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej i utrzymania kontaktów z dzieckiem. Porozumienie jest warunkiem obojga rodziców żyjących w rozłączeniu. Jest to droga dla rodziców współpracujących zgodnie w interesie dziecka, którzy sprawują opiekę, nie Sąd. Rodzice dojdą do porozumienia w szeroko rozumianych sprawach dziecka. Bez względu na to jak trudna jest sprawa, zawsze jest sposób na konstruktywne rozwiązanie dobra dziecka.
Buduj prawidłowe relacje w rodzinie. Jeśli zaczniesz zarzucać drugiej
stronie, że jest nie w porządku, to zniszczysz najlepsze zapowiadające się
porozumienia.
Przestaw swojego partnera w tryb TAK. Podkreśl te aspekty propozycji, co do których się zgadzacie, załagodzi to opór drugiej strony.
Wykorzystaj mocne strony drugiej strony. Zasygnalizuj, że jego uczucia i wartości są równie ważne, co twoje.
Negocjuj przyjaźnie, postrzegaj drugą stronę, kogo chcesz poznać i z kim chcesz dojść do porozumienia. Pozytywne emocje przekładają się na dobrą komunikację. Do zawarcia porozumienia nie wystarczą przesłanki oparte na faktach. Obie strony musza mieć pozytywne odczucia